Šiandien, kada pasitelkus inovatyviausias technologijas siekiama atrasti vaistus nuo baisiausių ligų, daygybė medicininių tyrimų tapo ypač ištobulinti. Štai, pavyzdžiui, genetiniai tyrimai šiandien prieinami kiekvienam, nors rodos visai neseniai dar buvo atliekami tik ypač sudėtingais atvejais. Būtent apie genetinio tyrimo specifiką šiandien ir pakalbėsime.
Generinių tyrimų specifika
Genetinius tyrimus šiandien gydytojai gali pasiūlyti šeimoms, kurioms ilgai nepavyksta susilaukti atžalų, kurios vaikus planuoja būdamos jau vyresnio amžiaus (apie keturiasdešimties). Tiesą pasakius, šiandien tokius tyrimus atlieka kas trečia nėštumą planuojanti pora, ypač tie, kurie giminėje turi apsigimimų ar tam tikrų genetinių ligų atvejų. Žinoma, tokia tyrimai kainuoja nemažai nervų ir laiko. Iš tiesų, pasiryžti atlikti tokį tyrimą nėra paprasta, nes labai retai, ypač jau užsimezgus gyvybei, šis gali duoti šimtaprocentinį atsakymą. Štai, pavyzdžiui, jeigu diagnozuojama, jog bręstančiam motinos įsčiose vaisiui gresia 50 proc kokio nors įgimto apsigimimo tikimybė, tėvai, prieš apsispręsdami gimdyti ar ne, turi atsakyti sau begalę moralinių klausimų. Būtent todėl daugelis tokių tyrimų atsisako iš viso. Kaip ten bebūtų, žinojimais daniausiai yra geriau nei nežinojimas, o genetinius tyrimus specialistai atlieka ne tik besilaukiančioms moterims ar nėštumą planuojančioms šeimoms. Genetiniai tyrimai taikomi ir, pavyzdžiui, vaistų metabolizmui organizme nustatyti. PharmaDNA laboratorijoje atliekami DNR tyrimai, siekiant nustatyti kaip įvairūs vaistai veikia žmogaus organizmą ir kokią įtaką turi įvairiausių negalavimų gydymui. Nenuostabu, kad daugybė žmonių jaučia vienokius ar kitokius negalavimus, tiksliai nežinodami jų priežasties ir labai dažnai nesusimąsto, kad prie tokios organizmo būklės juos priveda ne kas kitas kaip netinkamai parinkti vaistiniai preparatai ar maisto papildai. Įvertinus vaistų metabolizmą, gydytojai tiksliai nustato paciento profilį ir žino, kokius vaistinius preparatus jam paskirti. Minėtoje laboratorijoje taip pat atliekami DNR tyrimai siekiant nustatyti tėvystę, motinystę, giminystės ryšius, dvynių zigotiškumo nustatymui atlikti, taip pat ankstyvi vaik lyties nustatymo tyrimai. Be viso to PharmaDNA atlieka ir genetinius tyrimus gyvūnams, pavyzdžiui šunims, katėms, paukščiams bei arkliams. Šiandien vis didesnę prasmę įgauna vėžio genetinių tyrimų praktika. Ne paslaptis, kad, jeigu žmogus giminėje ar šeimoje pasitaiko onkoliginių susirgimų atvejų, jam susirgti vėžinėmis ligomis tikimybė išauga daug labiau. Kadangi pagrindinis kovos su vėžio ligomis būdas yra ankstyva diagnostika, genetinis tyrimas visada gali nustatyti procentalią žmogaus susirgimo tikimybę ir paskatinti imtis atsakingų prevencijos veiksmų. Be to, tokių tyrimų dėka gydytojai gali nustatyti faktorius, kurie konkrečiai tiriamojo organizmui turi vienokios ar kitokios įtakos vėžio atsiradimui arba tiesiog parinkti patį efektyviausią gydymą, atsižvelgiant į tiriamojo vaistų metabolizmą ir kitus faktus. Internetinėje PharmaDNA svetainėje pateikiama nemažai įdomių mokslinių straipsnių būtent genetinių tyrimų tema. Galvojantys apie genetinį tyrimą ir dėl vienokios ar kitokios priežasties nepasiryžtantys jo atlikimui, maloniai kviečiami pasistudijuoti specialistų siūlomų tyrimų aprašymus ir pasiryžti sužinoti daugiau atsakymų apie savo organizmą.
Modernūs tyrimai gerina gyvenimą
Šiandien medicinos tyrimai gali neįtikėtinus dalykus. Štai toks visai neseniai atsiradęs maisto netoleravimo testas daugybei žmonių padeda atrasti, ko iš tiesų reikia jų organizmui, o kas jį nuodija. Rodos visiškai paprasta metodika padeda pasiekti neįkainojamų rezultatų. „Visą gyvenimą kentėjau nuo nuolatinių skrandžio skausmų ir riebaluotis linkusios odos ir niekada nežinojau, kad viso to sukėlėjas yra mano mėgstami pieno produktai“- pasakoja Diana, po maisto netoleravimo testo atlikimo, iš valgiaraščio išbraukusi visus gyvūlinio pieno produktus. „Nesvarbu, ar tai genetiniai tyrimai, ar maisto netoleravimo tyrimai – pakaks tik stebėtis medicinos atradimais, norėdami saugoti savo sveikata, turime jais pasinaudoti“- patikina Diana.
Leave a Reply