Ko tik nedaro būsimos mamos, norėdamos, kad greičiau pavyktų pastoti, o nėštumas būtų naudingas ir joms, ir vaisiui. Ir mankštos, ir B12 vitaminas, ir folio rūgštis, ir specialūs testai. Kai kam Dievas duoda be jokio pasiruošimo, tiesiog pagal aukštesnįjį planą, kiti ruošiasi, patys skaičiuoja, mąsto, kaip ką pasirinkti… Jeigu ir jūs norite įstoti į besiruošiančiųjų pastoti klubą, galite pamąstyti apie tokius pokyčius…
Svarbūs B grupės vitaminai
Visų pirma, verta pagalvoti, ar B12 vitaminas neturėtų tapti jūsų pagalbininku? Šis vitaminas labai svarbus hormonų veiklai ir medžiagų apykaitai. O tai tikrai susiję su vaisingumu ir galimybėmis pastoti. Tad verta prieš planuojant nėštumą gerti B grupės vitaminus, o ypač šį.
Folio rūgštis
Dar vienas vitaminas arba stebuklinga piliulė – folio rūgštis. Ji irgi labai reikalinga, norint sureguliuoti arba padėti susireguliuoti savam ciklui. Folio rūgštis – tai labai geras sprendimas, norintiems, kad organizmas į naujus pokyčius žiūrėtų tinkamai, kaip ir B12 vitaminas bei visi B grupės vitaminai. Folio rūgšties prieš pastojant ir pirmaisiais nėštumo mėnesiais galima gerti 400 mg per dieną, o vėliau, nėštumui įsibėgėjus, ir 800 mg per dieną.
Svorį reikia sureguliuoti prieš pastojant
Kai kurios moterys visą gyvenimą kovoja su savo svoriu. Taip ir bus, tai liks viso gyvenimo kova ir pastangos. Tačiau yra toks dalykas, kad prieš planuojant pastojimą, dažnai moterys palūžta ir apskritai nustoja stengtis išlikti lieknomis. Galvoja – ai, vis tiek dabar labai sustorėsiu, tai koks skirtumas, galiu kimšti, ką noriu. Toks požiūris klaidingas ir netgi pavojingas. Nuo to gerai nebus nei jums, nei būsimam vaikui. Nėštumo metu reikėtų stengtis priaugti 7 – 12 kilogramų, tai yra normalus prieaugis. O prieš pastojant reikėtų susireguliuoti kūno svorį. Ne po to, kai jau viską pagimdysite, o prieš pastojant verta reguliuoti kūno svorį.
Svarbu būti fiziškai aktyviais
Dar vienas pasiūlymas – stengtis visada judėti. Ypač planuojant nėštumą. Tai atsakomybė, kuri pereis karta iš kartos. Jeigu būsite sveiki, judrūs, jeigu rūpinsitės savo fizine sveikata, tai ir vaikas, didesnė tikimybė, toks bus. Taigi, turite stengtis judėti ir viskas bus gerai. Ką jau kalbėti apie visų žalingųjų įpročių nutraukimą: rūkymą, gėrimą, svaigalus, nemigą ir pan. Stenkitės būti tokia sveika, kokia dar niekada nebuvote, o tada planuokite ir nėštumą.
Leave a Reply