Įmonės Varicom sprendimai – standartinis pavyzdys, kaip elektra tapusi mūsų gyvenimo dalimi. Šiaip mes net nesusimąstome apie tai, kad be jos nebegalėtume gyventi. Tačiau iš tiesų, pasidairę po Varicom asortimentą, matome, kad čia yra ir generatoriai, ir pakrovėjai, ir kitos energijos ryšio palaikymo priemonės. Jos būtinos tam, kad turėtume elektrą. Elektrą, kuri mums yra įprasta tarsi vanduo ar maistas. Tik matydami visas šias priemones, galime susimąstyti apie tai, kas būtų, jeigu jų neturėtume, jeigu neturėtume pačios elektros. Tad kviečiame pažvelgti į senesnius laikus ir pagalvoti, kaip elektra pakeitė mūsų gyvenimą.
Gyvenimas dieną ir naktį
Elektra mus labiausiai nuo visų išradimų atribojo nuo gamtos. Ji leido mums patiems sukurti didžiausią pažangą ir miestus padaryti nepanašius į gamtą. Miestai staiga tapo šviesos kupinomis vietomis, o gyvenimas juose ėmė skubėti ir dieną, ir naktį. Jeigu gyvenate pinigus taupančioje provincijoje, galbūt žinote, ką reiškia, kai gatvių apšvietimas išjungiamas jau 10 valandą. Tuomet staiga pasijuntate kaip laukinėje gamtoje, nors gyvenate namuose, turite savo aptvertą kiemą. Tačiau šviesa, sklindanti tik įjungus elektrą, yra tai, kas mus iš tiesų labiausiai nuteikia progresyviai, leidžia kažką vadinti civilizacija. Jeigu neturite elektros kabelio, padėti gali kad ir generatoriai. Todėl gyvenimas dieną ir naktį gali būti panašus, kai turi šviesą, kai turi elektrą. Elektros atradimas dėl to itin paspartino gyvenimo tampą, panaikino tas pauzes, esančias mūsų gyvenime tarp dienų.
Automatizuoti darbai ir gamyba
Žinoma, kartu ėmė spartėti ir visa pramonė. Jeigu turime šviesą – nėra ko ilsėtis naktį. Visas progresas ėmė didėti esant elektrai. Atsirado gamybos mechanizavimas, kas daugybę žmonių atleido nuo rankinio darbų. Žmonės, atleisti nuo darbo rankomis, tuojau pat pradėjo dirbti smegenimis. Protingiausi nebedirbo gamyboje, jie stengėsi mąstymu prisidėti prie dar didesnio progreso.
Ryšys tarp žmonių
Be to, kad elektra neįtikėtinai paspartino technikos pažangą, kartu ji ėmė kurti ir naujus ryšius tarp žmonių. Naudojant elektrą buvo sukurti kiti komunikavimo būdai. Pradedant telegrafu, tada radijo bangomis, taip pat telefonu ir galiausiai – internetu. Skaitmeninės interneto technologijos yra tai, kas jungia pasaulį ir būtų per didelis praradimas nežinoti ir nepasidomėti, iš kur jos atsiranda. Mat jos iš tiesų gali priversti kiekvienam iš mūsų jausti tokį ryšį, kokį norime jausti. Bendrauti su žmonėmis per tolimiausius atstumus.
Leave a Reply